O BLOGU

Dziękuję, że zajrzałeś na mojego Bloga!

Na blogu „W gruncie rzeczy” mam zamiar pisać o tym, czym zawodowo zajmuję się na co dzień i co mnie interesuje, czyli o różnorodnych zagadnieniach z zakresu prawa nieruchomości. Znajdziesz tu więc informacje przede wszystkim o służebności przesyłu i innych kwestiach związanych z urządzeniami przesyłowymi, a także o dochodzeniu roszczeń reprywatyzacyjnych. Będę się także starał poruszać tematy z zakresu gospodarki nieruchomościami, planowania i zagospodarowania przestrzennego, jak również prawa budowlanego.

W dobie nieustannie zmieniającego się stanu prawnego i ewoluującego orzecznictwa, bardzo trudno jest (nawet prawnikom!) na bieżąco zaznajamiać się z każdą zmianą treści przepisów prawa lub ich wykładni stosowanej przez sądy i organy administracji. Dlatego też chciałbym poświęcać niektóre wpisy także wchodzącym w życie nowelizacjom poszczególnych ustaw lub publikowanym nowym orzeczeniom sądowym – oczywiście tylko w takim zakresie, w jakim będą one miały wpływ na tematykę poruszaną na Blogu.

Mając na uwadze, jak specyficzny jest język prawniczy i jak niezrozumiały może on czasem być dla osób niezwiązanych zawodowo z prawem, będę się starał redagować wpisy w sposób możliwie jak najbardziej zwięzły i przystępny. Stąd też, jeżeli np. będziesz chciał szczegółowo zapoznać się z pełną treścią orzeczenia, do którego jedynie hasłowo odwołuję się we wpisie, zapraszam Cię do działu „Pierwsze kroki”. Tam w zakładce „Orzecznictwo” znajdziesz skróconą tezę każdego orzeczenia oraz link do jego pełnego uzasadnienia.

Mam nadzieję, że redagując Bloga, będę mógł nie tylko podzielić się z Tobą posiadaną wiedzą, ale i poznać Twoje zdanie na dany temat. Dlatego zachęcam Cię nie tylko do lektury poszczególnych wpisów, lecz również do ich komentowania.